„Przytul się do drzewa”

• 2023-09-21 10:55:04
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Nasi uczniowie również biorą udział w tej akcji.

„Przytul się do drzewa”

W piątek 15 września czwartoklasiści udali się na ścieżkę przyrodniczo-leśną przy hotelu Mistral i czerpali energię z drzew. Następnie miło spędzili czas przy wspólnym ognisku zorganizowanym przy Trzech Koronach w Gniewinie. Dziękujemy Panu Adamowi z „Jadło u Adama” za zorganizowanie ogniska i przygotowanie niespodzianki - słodkiego zdrowego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Opiekunami dzieci były p. Barbara Bach, Róża Metz-Szymikowska i Joanna Lewicka.
Do akcji  przyłączyli się również młodsi uczniowie z klasy 2b z wychowawczynią p. Mają Wittbrodt, którzy postanowili otoczyć drzewa swoja miłością w gniewińskim parku.

Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia, w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów. 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.